IIYAMA DS1002D-B1 Dual table bracket (P)
Nodoklis iekļauts.
Zīmols: IIYAMA
Pieejamība: Low stock
SKU: DS1002D-B1
Marketing Description
The iiyama DS1002D-B1 is a desk stand for two flat screens up to 30". The device allows you to save space on your desk reducing the number of stands to one only and the cable management system makes it easier to keep your workplace tidy. The easy to set-up stand offers broad adjustment capabilities, including tilt, swivel, height and rotation, so you can easily adjust the position of both screens to your preferences assuring comfortable and healthy body posture.
Product Features
  • Adjustable arm design for personalized viewing angles
  • Supports dual monitors, enhancing multitasking capabilities
  • Integrated cable management for a tidy workspace
  • Compatible with a wide range of monitor sizes
  • Robust construction supports up to 10 kg
Product Properties
Product Description Iiyama DS1002D-B1 stand - adjustable arm - for 2 monitors - black
Product Type Stand (adjustable arm) - desktop stand
Tilt -85° to 15°
Pan 180°
Lift 14 cm
Rotation 90°
Recommended Use 2 monitors
Recommended Display Size 10"-30"
VESA Mounting Interface 100 x 100 mm, 75 x 75 mm