IIYAMA DS1002C-B1 dual bracket (P)
Tax included.
Brand: IIYAMA
Pieejamība: Low stock
SKU: DS1002C-B1
Marketing Description
The iiyama DS1002C-B1 is a desk mount (clamp) for two flat screens up to 30". Thanks to the arm you can save space on your desk and the cable management system helps to keep your workplace tidy. Broad adjustment capabilities, including tilt, swivel, height and rotation, the arm offers, allow you to easily adjust the position of the screens to your preferences assuring comfortable and healthy body posture.
Product Features
  • Adjustable arm with 20 cm lift, 180° pan, and 90° rotation for flexible monitor positioning
  • Tilt functionality from -85° to 15° for ergonomic viewing angles
  • Integrated cable management for a clean and organized workspace
  • Supports two monitors, enhancing multitasking capabilities
  • Compatible with a wide range of monitor sizes and flat panel mount interfaces
Product Properties
Product Description Iiyama DS1002C-B1 mounting kit - adjustable arm - for 2 monitors - black
Product Type Mounting kit (adjustable arm) - desk-mountable
Tilt -85° to 15°
Pan 180°
Lift 20 cm
Rotation 90°
Recommended Use 2 monitors
Recommended Display Size 10"-30"
VESA Mounting Interface 100 x 100 mm, 75 x 75 mm